کاندیداسنج به عنوان رسانه تخصصی بررسی و تحلیل انتخابات، فعالیت های خود را حول سه محور کلیدی و اساسی برنامه ریزی می کند: پرهیز از تحمیل گزینه خاص به مردم، ارزیابی عملکرد و مطالبه گری و بازوی مشورتی نماینده منتخب.

درحالی که یک روز به انتشار لیست نهایی کاندیداهای تایید شده یازدهمین دوره انتخابات مجلس مانده بد نیست بار دیگر مروری بر مواضع و خط مشی رسانه کاندیداسنج داشته باشیم.

رویکرد این رسانه که به همت جمعی از جوانان دغدغه مند و با افق دید کشوری کار خود را شروع کرده، در سه محور اصلی خلاصه می شود:

  • پرهیز از معرفی گزینه انتخابی و تحمیل نظر به مردم:
    سیاست ما از ابتدا بر این بوده که گزینه مشخصی را برای رای دادن معرفی نکنیم بلکه به دنبال آن هستیم که با شفاف سازی فضای انتخابات، مردم را در شناخت و انتخاب دقیق تر همیاری نماییم.
  • مطالبه گری از نماینده منتخب در طول چهار سال نمایندگی:
    از ابتدای فعالیت کاندیداسنج همواره تاکید کردیم که فعالیت اصلی ما از شروع دوران نمایندگی کاندیدای منتخب آغاز خواهد شد و با مقایسه عملکرد ایشان با نمایندگان برتر ( بنچمارکینگ) و اهداف و شعارهای انتخاباتی دوران کاندیداتوری( ارزیابی گذشته نگر) تلاش می کنیم نماینده محترم نسبت به بهبود مداوم عملکرد خود تلاش کند.
  • بازوی مشورتی نماینده منتخب درانجام درست وظایف نمایندگی:
    باور و اعتقاد ما این است که هر نماینده با هر سطح توانمندی نیازمند بهره گیری از نظرات کارشناسنانه در قالب مشاوره های تخصصی است، از این رو تلاش خواهیم کرد پل ارتباطی میان نماینده و افراد صاحب نظر باشیم تا همگی در کنار هم و با استفاده از حداکثر پتانسل فکری و اجرایی برای بهبود سطح زندگی مردم حوزه انتخابیه و کشور تلاش کنیم.

امیدواریم در روز دوم اسفند همه ما بهترین انتخاب ممکن را انجام دهیم و چهار سال بهتری را در ابعاد مختلف داشته باشیم. برنامه های کاندیداسنج در روزهای آتی علاوه بر پوشش اخبار موثق، حول محور معرفی کاندیداهای نهایی، ارائه نکاتی با موضوع مطالبه گری، مصاحبه با کاندیداها و برگزاری مناظره بین کاندیداها و کارشناسان خواهد بود.

همانند گذشته کاندیداسنج را دنبال کنید….

  • نویسنده : تحریریه کاندیداسنج