کاندیداسنج در یادداشتی تحلیلی به بررسی حضور و تاثیرگذاری اسماعیل جلیلی و رضا جلیلی دو کاندیدای انتخابات امسال بر فضای انتخابات مسجدسلیمان پرداخته است.

اسماعیل جلیلی نماینده دوره نهم مسجدسلیمان با وجود ردصلاحیت در دوره دهم همچنان گزینه ای شاخص و تاثیرگذار محسوب می شود. به گونه ای که از ابتدای گمانه زنی های انتخاباتی در حوزه مسجدسلیمان، نام معاون فعلی وزیر اقتصاد به عنوان یکی از گزینه های کاندیداتوری مجلس یازدهم برشمرده می شود. این گمانه زنی ها با ثبت نام لحظه ای آخری جلیلی از وزارت کشور به حضور جلیلی در انتخابات امسال رسمیت بخشید.

با این وجود، از لحظه ثبت نام تا به امروز کمتر خبر رسمی از وضعیت جلیلی منتشر شده است.فضای پر از ابهامی که گاها با انتشار اخبار ضد و نقیض از رسانه های نزدیک به ایشان بر ابهامات موجود افزوده می شد. بنظر می رسد جدا از حضور یا عدم حضور به عنوان کاندیدا، تاثیرگذاری و نقش آفرینی و حضور در معادلات سیاسی برای جلیلی اولویت بالاتری داشته باشد. مساله ای که اخبار انصراف از تهران و ماندن در آن حوزه و در ادامه انتشار نامه تایید نشده تغییر حوزه به مسجدسلیمان در فضای مجازی فرضیه فوق را تقویت می کند.

با این حال تحلیل کاندیداسنج این است که با وجود رای قابل توجه اسماعیل جلیلی در کل حوزه انتخابیه و نفوذ سنتی وی در اندیکا، در انتخابات پیش رو به عنوان کاندیدای حوزه مسجدسلیمان حضور نخواهد داشت و با حمایت علنی یا ضمنی از دکتر رضا جلیلی که به تازگی تایید صلاحیت خود را برای انتخابات مسجدسلیمان اخذ کرده است، تاثیرقابل توجهی در نتایج انتخابات امسال خواهد داشت.

  • نویسنده : تحریریه کاندیداسنج