نماینده مردم تبریز در مجلس، گفت: با تصویب طرح شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات،کاندیداها مجاز به دریافت کمک‌های مالی خارجی نیستند.

احمد علیرضا‌بیگی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب کلیات طرح دو‌فوریتی شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات، گفت: تصویب و اجرای این طرح باعث افزایش و جلب اعتماد مردم به وکلایشان می‌شود و با توجه به اینکه در آستانه انتخابات هستیم، می‌توان با تصویب و اجرای آن این انتخابات را در نهایت شفافیت مالی برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه هزینه‌کرد‌های برخی از کاندیداها شبهات ورود پول‌های کثیف به انتخابات را تقویت می‌کند، افزود: شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است که امیدواریم با تبدیل شدن این طرح به قانون و اجرای صحیح  آن شبهه در این زمینه از بین برود.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات نه تنها برای نمایندگان و کاندیداهای انتخابات، بلکه برای هر مسئول دیگری لازم و ضروری است.

علیرضا‌بیگی در تشریح بخشی از مفاد طرح شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات، اظهار داشت: این طرح مربوط به حمایت‌های مالی و بخش تبلیغات کاندیداها در زمان انتخابات است، در این طرح به منابعی که کاندیداها می‌توانند از آن در روند انتخابات استفاده کنند، مراحلی که باید طی کنند، نظارت‌هایی که باید وجود داشته باشد و اینکه چه کسانی مجاز به کمک‌های مالی به نامزد‌های انتخابات هستند و چه کسانی مجاز نیستند، اشاره شده، برای مثال طبق این طرح کاندیداها مجاز نیستند کمک‌های خارجی دریافت کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا به این طرح رأی مثبت می‌دهید؟و آیا حاضر هستید که رأی شما به صورت شفاف اعلام شود؟ گفت: بله قطعا به این طرح رأی مثبت می‌دهم و حاضر هستم که رأی بنده به این طرح شفاف اعلام شود، علاوه بر این حاضر هستم که هزینه‌کرد‌های مالی انتخاباتی خود را به صورت شفاف اعلام کنم.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم