تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۹:۰۶
کد خبر : 3180

استقبال حزب موتلفه از پیش ثبت نام در انتخابات

استقبال حزب موتلفه از پیش ثبت نام در انتخابات
دبیرکل حزب موتلفه گفت: با پیش ثبت نام‌ها فرصت ۶ ماهه‌ای به شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت‌ها داده می‌شود که از آن استقبال می‌کنیم.

کاندیداسنج | اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به پیش‌ثبت نام انتخابات مجلس، اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از اعضای حزب موتلفه ثبت‌نام کردند و از ما می‌پرسند که برنامه شما چیست که ما هم می‌گوئیم افراد شاخص‌تر و اصلح را که به پارامترهای نظام نزدیک‌تر هستند، انتخاب می‌کنیم که در نهایت مجلس دوازدهم مجلس شایسته‌ترین ها شود.

 

وی ادامه داد: در انتخابات مجلس دوازدهم شاهد تکثر حضور کاندیداها هستیم، اما به نظر شاهد وحدت در ارائه لیست‌های واحد نیستیم. در حال حاضر همه به صحنه آمده اند و ثبت نام کردند تا نظرات خود را مطرح می‌کنند و این باعث می‌شود فضای پرشور انتخاباتی داشته باشیم تا مردم به خوبی نمایندگان خود را انتخاب کنند.

 

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه بیان کرد: در مورد شروع پیش ثبت‌نام ها در انتخابات نیز مانند ثبت نام محمدرضا باهنر غافلگیر نشدیم، زیرا ما حزب هستیم و دارای تشکیلات هستیم و شرایط را رصد می‌کنیم. با پیش ثبت نام‌ها فرصت ۶ ماهه‌ای به شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت‌ها داده می‌شود که از آن استقبال می‌کنیم.

 

بادامچیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بسیاری بر این باور هستند که قانون جدید انتخابات منجر به کاهش مشارکت شده، اذعان داشت: اگر در گذشته اصلاح‌طلبان بیشتر ردصلاحیت شدند، تقصیر خودشان، مواضع و عملکردشان بوده است.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص دو دسته شدن گروه‌های اصلاح طلبی، گفت: جبهه اصلاحات بیانیه داد که مرحله پیش ثبت نام‌ها منجر به محدود شدن حضور چهره‌ها می‌شود، در حالی که این غلط است زیرا از همه مردم و گروه‌ها برای ثبت نام دعوت عام به عمل آمد. در عین حال که باید بگویم اصلاح طلب‌ها دودسته که خیر چندین دسته شدند.

 

بادامچیان افزود: در این میان یک گروه از اصلاح‌طلبان هستند که بسیار سیاسی هستند و سرلیست آنها محمدجواد ظریف است. بخش دیگری هستند که سرلیست آنها مجید انصاری و کمالی هستند که می‌روند و ثبت‌نام می‌کنند که به نوعی همراه هستند. همچنین گروهی از آنها ثبت نام کردند و می‌خواهند با نفرات جدید و سفید شرکت کنند. گروهی تندرو هم هستند که عملاً به دنبال خودکشی سیاسی هستند و تمایل ندارند حضور سیاسی داشته باشند که نمی‌توانیم به آنها موضوعی را تحمیل کنیم.

 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در خصوص افراد ثبت نام کننده حزب موتلفه در پیش ثبت نام‌ها با ذکر آمار تفکیکی، تشریح کرد: در حزب و به دوستان استان‌ها گفتیم ضمن احترام به نمایندگان فعلی که تا هفت مرداد ۱۴۰۳ نماینده مجلس هستند، از خود حزب موتلفه هر فردی که واجد شرایط است، خودش را معرفی کند که حدود ۲۰۰ نفر شدند. در عین حال خواستیم که دوستان، افراد صاحب عنوان و ذی نفوذ ارزشی را معرفی کنند که آنها هم معرفی شدند. در مجموع از سراسر کشور عناصر آماده تشکیلاتی داریم که ثبت نام کرده و نزدیک صد و خرده‌ای هم از افراد حوزه انتخابیه‌های مختلف که در رابطه با حزب موتلفه هستند، ثبت نام کردند.

 

وی ادامه داد: در عین حال نزدیک به ۵۰ نفر از نمایندگان ادوار مجلس و ۹۰ نفر هم از نمایندگان حاضر مجلس که با حزب موتلفه اسلامی در تماس هستند، در پیش ثبت نام‌ها حضور یافتند که حدود ۵۰۰ نفر در رابطه با تشکیلات حزب موتلفه ثبت نام کردند.

 

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در خصوص انتخاب افراد شایسته در درون حزب، تاکید کرد: افراد اصلح را بعد از بررسی شایسته‌ها انتخاب می‌کنیم.

 

بادامچیان با اشاره به تعدد افراد تحصیل کرده در کشور و نیاز شورای نگهبان به فرصت بیشتر بررسی ثبت نام کنندگان، اذعان داشت: جامعه ما اکنون دارای ۲۰ میلیون نفر افراد دارای مدارک دانشگاهی و حوزوی است و اگر ده درصد آنها هم احساس وظیفه کنند و در انتخابات شرکت کنند، چگونه شورای نگهبان در ۲۰ روز صلاحیت‌ها را بررسی کند؟ حضور ۴۹ هزار نفر در پیش ثبت نام‌ها که بی سابقه بود گواه همین مدعا است، لذا الان هم کار خوبی است که شورای نگهبان در زمان کافی صلاحیت‌ها را بررسی می‌کند و افراد واجد صلاحیت را معرفی و برای انتخاب در اختیار ملت بگذارد.

 

بادامچیان گفت: حضور ۴۹ هزار نفر در پیش ثبت نام‌ها لبیک به موضوع مشارکت مقام معظم رهبری بود که صورت گرفت و قطعاً رقابت گسترده ای خواهیم داشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.