در این  مجموعه ی مستند به معرفی کاندیدا و چگونگی رقابت های انتخاباتی در رسیدن به صندلی مجلس شورای اسلامی خواهیم پرداخت . پنجمین قسمت این مستند چگونگی پیروزی امیدوار رضایی در مقابل سایر کاندیدا را در دور پنجم انتخابات مجلس روایت میکند. پنجمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در اسفندماه ۱۳۷۴ برگزار گردید. این […]

در این  مجموعه ی مستند به معرفی کاندیدا و چگونگی رقابت های انتخاباتی در رسیدن به صندلی مجلس شورای اسلامی خواهیم پرداخت .

پنجمین قسمت این مستند چگونگی پیروزی امیدوار رضایی در مقابل سایر کاندیدا را در دور پنجم انتخابات مجلس روایت میکند.

پنجمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در اسفندماه ۱۳۷۴ برگزار گردید.

این مجلس که علی اکبر ناطق نوری را به عنوان رییس مجلس و حسن روحانی و محمدعلی موحدی کرمانی را برای نایب رئیسی انتخاب کرد، علاوه بر کار کردن با دو دولت، رخدادهای مهم و جنجالی را در تاریخ سیاسی معاصر ایران به خود دیده است.
رخدادهای که از جمله آن می توان ظهور جریان دوم خرداد، قتل های زنجیره ای، قانون اصلاح مطبوعات و حواشی مربوط به آن، حادثه کوی دانشگاه و استیضاح جنجالی مهاجرانی و عبدالله نوری را نام برد.

دور پنجم مجلس شورای اسلامی در مسجدسلیمان برخلاف چهار دوره قبل چندان جنجال برانگیز نبود. در این دوره از رقابت انتخاباتی نام کاندیدای مطرحی همچون ناصر سهرابی نماینده دوره چهارم ،امیدوار رضایی، بیژن یوسفی و خداداد آبروش به چشم میخورد.

ناصر سهرابی نماینده دوره چهارم برای تصاحب کرسی نمایندگی مردم مسجدسلیمان در مجلس پنجم خیز برداشت. در مقابل، امیدوار رضایی که دوره پیشین در دور اول رقابت را به سهرابی و حسن زاده واگذار کرده بود، عزم خود را برای جلب کردن نظر مردم جزم کرده بود.

اما بزودی مشخص شد که ناصر سهرابی جایی در میان کاندیداهای مدعی ندارد و از اقبال عمومی لازم برخوردار نیست. لذا، رقابت اصلی میان امیدوار رضایی، خداداد آبروش و بیژن یوسفی شکل گرفت.

انتخابات در روز هجدهم اسفندماه برگزار شد و در یک رقابت بدون چالش، امیدوار رضایی توانست با کسب ۳۶۹۲۵ رای از مجموع ۱۰۵۳۲۴ رای ماخوذه برنده انتخابات شد و به عنوان نماینده منتخب مردم شهرستان مسجدسلیمان راهی مجلس شد. بیژن یوسفی نیز با تقریبا ۱۸ هزار رای دوم شد.

امیدوار رضایی در دوران نمایندگی خود در دوره پنجم با توجه به تخصصی که داشت، به عضویت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درآمد و نایب رییس این کمیسیون شد. همچنین وی توانست با رای نمایندگان سه سال به هیئت رییسه مجلس درآید و در اداره مجلس نقش ایفا کند.

امیدوار رضایی میرقائد، متولد مسجد سلیمان در دی ماه سال ۱۳۳۵ است. رضایی دیپلم خود را از دبیرستان ارشاد تهران گرفت. سال ۱۳۵۵ وارد دانشکده پزشکی شد و در سال ۱۳۶۳ با مدرک دکترای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانش آموخته شد. او ۵ سال بعد، مدرک تخصصی جراحی مغز و اعضاب از دانشگاه علوم پزشکی گرفت.

امیدوار رضایی میرقائد، دوره فوق تخصصی کوتاه مدت جراحی مغز را در مرکز مغز و اعصاب هانور آلمان زیر نظر پروفسور سمیعی گذراند و همین امر، سبب آشنایی وی با پروفسور و تاسیس موسسه بین المللی پروفسور سمیعی در تهران شد. پروفسور سمیعی از وی به عنوان اولین شاگرد ایرانی خود یاد کرده است.
رضایی متاهل و دارای دو فرزند می باشد. وی هم اکنون استاد تمام دانشکده علوم پزشگی دانشگاه شهید بهشتی ، رییس بیمارستان لقمان تهران و مشاوره ریاست مجلس شورای اسلامی را برعهده دارد و در تهران زندگی می کند.

***اصلاحیه: در انتخابات دوره پنجم،   بیژن یوسفی در رتبه دوم قرار گرفته است که در فیلم به اشتباه  خداداد آبروش ذکر شده است. رده بندی صحیح بدین صورت می باشد: امیدوار رضایی، بیژن یوسفی، خداداد آبروش،…

  • نویسنده : محسن شهبازی
  • منبع خبر : kandidasanj.ir