تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۳
کد خبر : 5587

دوره دوم علی عسگر ظاهری تکرار خطاهای گذشته یا اتخاذ رویکردی جدید!

دوره دوم علی عسگر ظاهری تکرار خطاهای گذشته یا اتخاذ رویکردی جدید!
علی عسگر ظاهری عبده وند در دوره یازدهم که نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا بود، عملکرد پر فراز و نشیبی داشت و بر همین اساس، انتقادات گسترده ای به عملکرد او وارد است.

کاندیداسنج| علی عسگر ظاهری عبده وند در دوره یازدهم که نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا بود، عملکرد پر فراز و نشیبی داشت و بر همین اساس، انتقادات گسترده ای به عملکرد او وارد است.

انتقاداتی که در اینجا قصد نداریم به صورت مبسوط بدان بپردازیم. با این حال، *ظاهری نباید در این ۴ سال پیش رو خطاهای ۴ سال اول خود را تکرار کند*. خطاهایی که می تواند علاوه بر آسیب بزرگ به حوزه انتخابیه، خسارت سنگینی برای اعتبار او به همراه داشته باشد.

۱. *ظاهری باید از طایفه گرایی فاصله جدی بگیرد.* او نباید دوره اول خود را تکرار کند و باید همه طوایف را به عنوان موکلان خود در نظر بگیرد.

۲. او باید خود را در قامت یک نماینده ملی عرضه کند. *در دوره اول خود، ظاهری هیچ ظهور و بروز خاصی در سطح ملی نداشت* و عملا بسیاری از مردم ایران نمی دانستند مسجدسلیمان نماینده ای به نام ظاهری دارد!

۳. *در دوران اول ظاهری، او عملا نتوانست هیچ نیروی نخبه ای از حوزه مهلا را در سطح استانی و ملی رشد دهد*. در واقع، شاهد تلاش او برای نیروسازی نبودیم. در این دور، او باید این مسئله را در صدر اولویت های خود قرار دهد.

۴. در دور اول، ظاهری و تیم او دخالت بی وقفه و گسترده ای در انتصابات حوزه انتخابیه داشتند. انتصاباتی که زمینه نارضایتی بیشتر مردم را فراهم کرد. تمرکز بر انتصابات، می تواند نماینده را از وظایف اصلی و ذاتی خود منحرف کند.

۴. *ظاهری نباید به مانند دوره اول، نگاه بخشی نگر داشته باشد و به ۴ شهر و مسائل آن ها با یک عینک نگاه کند. باید لالی را از رهاشدگی، هفتکل را از بی پناهی، مسجدسلیمان را از عقب ماندگی مفرط و اندیکا را از نبود زیرساخت های ابتدایی نجات دهد.*

۵. ظاهری نباید از تیم رسانه ای خود برای حمله به منتقدان استفاده کند. او باید تیم رسانه ای خود را که به خوبی از آن ها حمایت کرد و در جاهای مختلف بکارگیری کرد و گمارد را برای شنیدن بیشتر مطالبات مردم و پاسخگویی به آن ها بکار گیرد.

۶. *ظاهری باید انتقادپذیر باشد* و برخلاف دوره پیش که کوچکترین نقد رسانه‌ای از او به احضار امنیتی و پرونده قضایی تبدیل می‌شد، در این دوره سعه صدر داشته باشد و رسانه را ظرفیتی برای بهبود عملکرد خود بداند.

۷. رضا جباری در مناظره با ظاهری گفت که او برای جلب نظر فعالان انتخاباتی، مناصب را به افراد مختلف وعده داده است. *ظاهری باید در عمل ثابت کند ادعای جباری واقعیت ندارد* و به سهم خواهی ها پاسخ مثبت ندهد.

به طور کلی، ظاهری باید خطاهای قبلی خود را برطرف و کارهای خوب قبلی را تقویت کند. او شاید فقط همین ۴ سال را فرصت داشته باشد؛ ۴ سالی که یا منجر به ماندگاری و محبوبیت او می شود و یا پایان کامل سرمایه اجتماعی و عمر سیاسی اش خواهد بود. او باید انتخاب کند تکرار خطاهای دوره اول یا در پیش گرفتن یک راه و روش نو و تحول گرایانه!

در این میان، ذره بین کاندیداسنج زین پس عملکرد ظاهری را به صورت جدی زیرنظر دارد؛ کارهای مثبت او منعکس و عملکرد منفی اش نیز نقد خواهد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.