تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۸
کد خبر : 5592

رضا جباری می تواند ورق را برگرداند؟

رضا جباری می تواند ورق را برگرداند؟
رضا جباری که در انتخابات روز جمعه ۱۱ اسفند، با اختلاف کمی رقابت را به علی عسگر ظاهری واگذار کرد، معتقد است تخلف انتخاباتی صورت گرفت و در همین راستا، مستنداتی به شورای نگهبان ارائه کرد و از حق قانونی خود برای شکایت استفاده کرد.

کاندیداسنج| رضا جباری که در انتخابات روز جمعه ۱۱ اسفند، با اختلاف کمی رقابت را به علی عسگر ظاهری واگذار کرد، معتقد است تخلف انتخاباتی صورت گرفت و در همین راستا، مستنداتی به شورای نگهبان ارائه کرد و از حق قانونی خود برای شکایت استفاده کرد.

جباری ساعاتی پیش در استوری اینستاگرام خود نوشت: «برای عبور از تاریخی، مقتدارانه در پی احقاق حق ۲۸۴۵۳ اثرات انگشت سرنوشت ساز شما عزیزانم تا آخر ایستاده ام؛ طلوع نزدیک است».

با توجه به اینکه فردا آخرین مهلت رسیدگی به شکایات است، مجموعه رضا جباری فراخوان داده و خواستار ارسال مستندات به شورای نگهبان از سوی مردم شد.

طبق شنیده های کاندیداسنج از منابع مطلع، در زمینه شمارش آراء هیچ گونه تخلفی صورت نگرفته است. به همین جهت، مهم ترین ادعای جباری این است که علی عسگر ظاهری رای خریده است.

آیا شکایت جباری به نتیجه خواهد رسید؟ او می تواند ورق را برگرداند؟

تحلیل کاندیداسنج این است که به احتمال زیاد نتیجه تغییر نخواهد کرد و احتمالا ورق به نفع جباری برنخواهد گشت. اگر مبنای شکایت، خرید و فروش رای بوده است، بعید است چندان مورد اعتنا قرار گیرد؛ چراکه ستاد ظاهری نیز معتقد است تیم جباری به صورت گسترده ای رای خریده است.

به طور کلی، هرگونه تغییر احتمالی در نتیجه انتخابات، چالشی بزرگ برای حوزه انتخابیه خواهد بود. چالشی که می تواند پیامدهای پیش بینی نشده ای به دنبال داشته باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تورج گنجعلی دشتی چهارشنبه , ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰

خریدرأی چیزی العاده بیش نیست زیرادرتمامی شهرها این حرف و حدیث هارایج است ولی چیزی که مهم است شمارآرای مردم درون صندق است که موردتهیدشورای نگهبان است بنابراین نماینده دوره دوازده مجلس شورای اسلامی جناب آقای علی عسکرضاهری عبدالوندموردتهیداست.