تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۱
کد خبر : 5369

کرسی‌های بابل در مجلس دوازدهم به حسن حسن‌نتاج و احمد فاطمی رسید

کرسی‌های بابل در مجلس دوازدهم به حسن حسن‌نتاج و احمد فاطمی رسید
مردم شهرستان بابل برای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی «حسن حسن‌نتاج صلح‌دار» و «احمد فاطمی» را به عنوان ۲ چهره جدید در بین نمایندگان استان راهی خانه ملت کردند.

کاندیداسنج| حوزه انتخابیه بابل به عنوان یکی از سه حوزه انتخابیه دارای ۲ کرسی نمایندگی از مازندران در مجلس شورای، انتخابات مجلس دوازدهم را با تغییر هر ۲ کرسی نسبت به دوره یازدهم مجلس پشت‌سر گذاشت.

بنا بر اعلام ستاد انتخابات کشور در حوزه انتخابیه بابل از ۱۵۸ هزار و ۲۹۶ رأی ماخوذه صحیح، حسن حسن‌نتاج صلح‌دار با ۶۹ هزار و ۷۲ رأی به عنوان نفر اول انتخابات و احمد فاطمی با ۴۰ هزار و ۹۳۸ رأی به عنوان نفر دوم این حوزه انتخابیه راهیِ مجلس دوازدهم شدند.

در شهرستان بابل حدود ۴۰۱ هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات بودند که در ۵۲۱ شعبه اخذ رأی امکان رأی دادن برای آن‌ها فراهم شده بود.

۴۹ نامزد از حوزه انتخابیه بابل در فرآیند انتخابات وازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای کسب یکی از ۲ کرسی نمایندگی بابل در خانه ملت رقابت داشتند.

مهدی سعادتی و علی کریمی فیروزجایی نمایندگان بابل در مجلس یازدهم بودند که علی کریمی فیروزجایی به دلیل تایید نشدن صلاحیت از حضور در انتخابات باز ماند و مهدی سعادتی نیز در رقابت با حسن‌نتاج و فاطمی نتوانست پیروز شود و دومین حضورش در بهارستان را ثبت کند.

مردم این حوزه انتخابیه در انتخابات مجلس یازدهم نیز تغییر در هر ۲ کرسی نمایندگی را رقم زده بودند.

برای انتخابات ۱۱ اسفند سه هزار و ۲۱۰ شعبه اخذ رأی در سراسر مازندران برپا شد که از این تعداد ۲ هزار و ۵۶۹ شعبه ثابت و ۶۴۱ شعبه سیار بود.

همچنین از نظر تفکیک شهر و روستا نیز از سه هزار و ۲۱۰ شعبه اخذ رأی استان، یک‌هزار و ۴۶۸ شعبه برای مناطق شهری و یک‌هزار و ۷۴۲ شعبه برای مناطق روستایی تدارک دیده شد.

در این انتخابات ۲ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۲۴۴ مازندرانی واجد شرایط رأی‌دهی بودند که از بین ۳۳۲ نامزد حضور در مجلس دوازدهم و پنج نامزد مجلس خبرگان رهبری نام افراد مد نظر خود را به صندوق انداختند تا در نهایت ۱۲ نماینده منتخب مازندرانی‌ها از ۹ حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی و چهار نماینده این استان در مجلس خبرگان رهبری انتخاب شود

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.