تاریخ انتشار : شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۸:۵۳
کد خبر : 4782

وقتی دفتر علی عسکر ظاهری اصول ساده رسانه ای را نمی داند!

 بیانیه شماره ۱ کاندیداسنج در پاسخ به بیانیه مبتدیانه و توهین آمیز تیم رسانه ای علی عسکر ظاهری 

 بیانیه شماره ۱ کاندیداسنج در پاسخ به بیانیه مبتدیانه و توهین آمیز تیم رسانه ای علی عسکر ظاهری 
اخیرا پایگاه خبری- تحلیلی کاندیداسنج در مطلبی با کد خبر ۴۷۳۴ تحت عنوان "علی عسکر ظاهری عبده وند؛ مردی برای همه احزاب و لیست ها!" در سایت و بسترهای شبکه های مجازی خود منتشر کرد که در آن نکاتی پیرامون تلاش تیم تبلیغاتی ظاهری برای قالب کردن این کاندیدا به لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب منتشر کرد. 

کاندیداسنج؛ اخیرا پایگاه خبری- تحلیلی کاندیداسنج در مطلبی با کد خبر ۴۷۳۴ تحت عنوان “علی عسکر ظاهری عبده وند؛ مردی برای همه احزاب و لیست ها!” در سایت و بسترهای شبکه های مجازی خود منتشر کرد که در آن نکاتی پیرامون تلاش تیم تبلیغاتی ظاهری برای قالب کردن این کاندیدا به لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب منتشر کرد.

در واکنش به این خبر کاندیداسنج، مطلبی از سوی یکی از اعضای تیم رسانه ای ظاهری در پیام‌رسان واتس اپ برای این رسانه ارسال شد تا به عنوان جوابیه در این رسانه منتشر شود.

اما رسانه کاندیداسنج به دلایل زیر از انتشار آن خودداری کرد:

۱. در قانون مطبوعات آمده است: هرگاه در مطبوعات مطالبی مشتمل بر توهین یا افترا، یا خلاف واقع و یا انتقاد نسبت به شخص (اعم از حقیقی یا حقوقی) مشاهده شود، ذی‌نفع حق دارد پاسخ آن را ظرف یک ماه، کتباً برای همان نشریه بفرستد و نشریه مزبور موظف است این‌گونه توضیحات و پاسخ‌ها را در یکی از ۲ شماره‌ای که پس از وصول پاسخ منتشر می‌شود، درهمان صفحه و ستون و با همان حروف که اصل مطلب منتشرشده است، مجانی به چاپ برساند، به‌شرط آنکه جواب از ۲ برابر اصل تجاوز نکند و متضمن توهین و افترا به کسی نباشد.

۲. در جوابیه دفتر ارتباط مردمی علی عسکر ظاهری عبده وند ارسال شده برای کاندیداسنج، این رسانه تحت عنوان “صفحه مجازی” خطاب قرار گرفت؛ در حالی که کاندیداسنج رسانه ای رسمی با مجوز هیات نظارت بر مطبوعات و دارای سایت رسمی است و نه یک صفحه مجازی. از شخص ارسال کننده جوابیه(که سمت و جایگاه خود در دفتر ارتباطات مردمی ظاهری را اعلام نکرد) خواسته شد عنوان “صفحه مجازی” اطلاق شده به کاندیداسنج را اصلاح کنند و مجددا جوابیه را ارسال کنند اما چنین اصلاحی صورت نگرفت و با آن مخالفت کردند. طبق قانون مطبوعات که در بالا آورده شد، رسانه کاندیداسنج حق داشت درخواست اصلاح این عنوان توهین آمیز را بدهد!

۲. برخلاف آنچه در قانون مطبوعات آمده است، جوابیه ارسالی از سوی شخص وابسته به دفتر ظاهری، فاقد امضا، نامه ای رسمی یا حتی دیجیتال با سربرگ دفتر مذکور ( آنهم اگر دفتر ایشان وجود خارجی داشته باشد!) بوده است. در واقع، هویت شخص ارسال کننده و متن ارسال شده برای کاندیداسنج، مبهم و غیرقطعی بود. احتمالا دفتر آقای ظاهری نمی داند تشریفات و جزئیات ارسال یک جوابیه چگونه باید باشد که امیدواریم این جوابیه کاندیداسنج نکاتی را به آن ها آموزش دهد!

۳. متن ارسالی به جای اینکه جوابیه باشد، حاوی توهین‌های مکرر به این رسانه بوده است. بدیهی است که بستر رسانه رسمی کاندیداسنج محل جنجال‌های هواداری گروه‌ها نیست و انتظار می‌رود آقای ظاهری و ستاد ایشان حداقل اصول حرفه‌ای را رعایت کنند!

در پایان، رسانه کاندیداسنج منطبق با قانون مطبوعات، همچنان آماده انتشار جوابیه دفتر ارتباطات مردمی علی عسکر ظاهری است؛ به شرط آنکه اصول ساده، قانونی و در عین حال حرفه ای ارسال جوابیه رعایت شود و عناوین توهین آمیز نیز اصلاح شود.

بیانیه شماره ۲ پیرامون چرخش های حزبی و جریانی علی عسکر ظاهری عبده وند از سوی رسانه کاندیداسنج منتشر خواهد شد.

با احترام

تحریریه کاندیداسنج حوزه مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.