تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶
کد خبر : 4914

آقایان کاندیدا؛ با قرآن به خانه های مردم نروید!

آقایان کاندیدا؛ با قرآن به خانه های مردم نروید!
شنیده‌های کاندیداسنج حاکی از آن است که برخی کاندیدا در اقدامی عجیب و غیراصولی با قرآن به خانه های مردم می روند تا قول آن ها برای همراهی و رای را بگیرند. اقدامی که در دوره های قبل هم سابقه داشته و به نظر می رسد در این دور نیز از سوی کاندیدای مختلفی در جریان است.

کاندیداسنج| شنیده‌های کاندیداسنج حاکی از آن است که برخی کاندیدا در اقدامی عجیب و غیراصولی با قرآن به خانه های مردم می روند تا قول آن ها برای همراهی و رای را بگیرند. اقدامی که در دوره های قبل هم سابقه داشته و به نظر می رسد در این دور نیز از سوی کاندیدای مختلفی در جریان است.

بدین معنا که برخی کاندیدا برای آنکه از همراهی یک شخص تاثیرگذار اطمینان حاصل کنند، با قرآن به خانه او می روند تا با قسم بیعت او را بگیرند. در واقع، هم رای او را می گیرند و هم قسم اش را.

این شیوه بدوی، سنتی و به دور از شان اجتماعی افراد و کاندیدا بدون تردید با تبعات مختلف اجتماعی و دینی همراه خواهد بود. برای مثال، فرض کنید شخص قسم خورده به هر دلیلی پس از قسم نخواهد با آن کاندیدا همراهی کند. قطعا این قسم برای او تبعات سنگینی به بار می آورد.

از طرف دیگر، کاندیدایی که به جای جلب اعتماد افراد بخواهد با قسم، نسبت به رای دهندگان و فعالان انتخاباتی اطمینان حاصل کند، چگونه می توان او را یک کاندیدای دلسوز، اخلاق مدار و در چارچوب شرع و قانون تعریف کرد؟

به نظر می رسد، نهادهای مربوطه همچون شورای نگهبان باید به دقت و حساسیت بیشتری این اقدام مذبوحانه برخی کاندیدا را رصد کنند و اقدامات لازم برای پایان دادن به این سنت غلط و برخورد با کاندیدای خاطی را در دستور کار قرار دهند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.