تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۸
کد خبر : 6282

هشدار به اصولگرایان: اگر مناظره را به برجام بکشانید، پزشکیان برنده انتخابات است

هشدار به اصولگرایان: اگر مناظره را به برجام بکشانید، پزشکیان برنده انتخابات است
بازگشت برجام به کانون کارزار انتخاباتی ریاست‌جمهوری به‌خصوص در مناظره‌های تلویزیونی می‌تواند انتخابات را دوقطبی کند و شانس مسعود پزشکیان را باز هم افزایش دهد.

کاندیداسنج| بازگشت برجام به کانون کارزار انتخاباتی ریاست‌جمهوری به‌خصوص در مناظره‌های تلویزیونی می‌تواند انتخابات را دوقطبی کند و شانس مسعود پزشکیان را باز هم افزایش دهد.

اگر اصولگرایان نگاه حیثیتی به این اتفاق داشته باشند و بخواهند مفصل به آن پاسخ دهند، اسیر تاکتیک اصلاح طلبان خواهند شد، چون زمین یا موضع برجام از آن اصلاح طلبان است و افکار عمومی هم در این مورد پیام اصلاح طلبان را معتبرتر از اصولگرایان می‌داند. محمد جواد ظریف هم در این میان استثناست. نه تنها برند او به سیاست خارجی گره خورده، بلکه در موضوع برجام هم پیامش معتبرترین پیام است.

بی دلیل نیست که در همان برنامه پیام سنایی و حتی خود پزشکیان درباره برجام جدی تلقی نشد، لذا سرنوشت تقابل نامزد‌های اصولگرا با ظریف در موضوع برجام همانند سرنوشت مواجهه زاکانی با برجام خواهد بود، یعنی خود اصولگرایان هم نمی‌پذیرند که حرف زاکانی درباره برجام معتبرتر از حرف ظریف است چه برسد به آرای مردد!

از این رو به نظر می‌رسد ورود در موضوع برجام یک بازی دو سر باخت برای نامزد‌های اصولگراست. هم پیامشان بی اعتبار می‌شود و هم انتخابات دوقطبی می‌شود.

طرح موضوع ظریف و برجام در مناظره‌ها توسط زاکانی یا جلیلی باعث خواهد شد پیام ظریف در یک سطح وسیع‌تر شنیده شود. حتی اگر پزشکیان در این موضوع دوقطبی نسازد تقویت پیام ظریف درباره برجام می‌تواند ضربه‌ای بزرگ به نامزد‌های اصولگرا باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.